Kot Sfinks – charakterystyka, zalety

Koty wspomnianej rasy zapewne cieszą się ogromną popularnością pośród osób ceniących sobie oryginalność. Cóż się dziwić, koty bezwłose jednym podobają się mniej natomiast innym bardziej. Odnośnie badaczy kot sfinks jest wynikiem zmian genetycznych. W skrócie obrazują one wybryk natury. Z połączenia zwykłych pupili, urodziły się wspomniane właśnie łyse kocięta. Wzbudziło to pewne zainteresowanie ze strony kynologów oraz zapragnęli oni otrzymać na swój użytek odmianę zwierzaków nie mających sierści.

sfinks
Kot Sfinks – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Od tamtego czasu jednak w parowaniu tych pupili, poczęto używać także rodzime koty bezwłose. Wykonuje się tak, z racji gdyż mieszanie ze sobą tylko kotów sfinks może powodować uszkodzenia tkanki mięśniowej potomstwa. Wbrew domysłom, zwierzęta takiej rasy nie sprawiają w mieszkaniu wcale więcej problemów niż pozostałe koty. Wielu ludziom wydaje się, że kociaki nie wytwarzające sierści mogą wymagać specjalnych zabiegów. Nie jest to jednak prawda, z racji gdyż nie wymagają one zupełnie żadnych pielęgnacji.

Kot sfinks jest kotem nad podziw silnie przywiązanym do człowieka. Lubi się bawić ale może charakteryzować się znacznym uporem. Jedynym wymaganiem wspomnianego kociaka, które jest odmienne niż w przypadku pozostałych kotów, jest zapotrzebowanie na inny rodzaj pokarmu a także odrobinę wyższą temperaturę mieszkania. Karma powinna zostać odrobinę mocniej kaloryczna, ponieważ dzięki temu pupil może dostosować ciepłotę własnego ciała. Kot jakim jest sfinks powinien również unikać mocnego słońca z racji gdyż jego bezwłosa skóra może mieć tendencję do poparzeń słonecznych.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/k/sfinks/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *