Kot Kartuski – informacje, opis

Odmiana takiego pupila, pochodzi z regionu czarnego kontynentu. Dziewicze okazy tego wyjątkowego zwierzęcia znalazły się w rekach innych kontynentów z powodu zakonników. To oni, powracając z misji, przeważnie zabierali ze sobą do europy, w większości przypadków była to Francja, niektóre osobniki. Na nieszczęście już po drugiej wojnie okazało się, iż kot kartuski został niemal całkowicie przetrzebiony. By odratować a równocześnie także odratować rasę, pojedyncze koty zaczęto parować z przedstawicielami dwóch odmiennych kocich ras. Kot kartuski należy do pupili średniej rozmiarów. Kocie ciało powinno być mimo wszystko umięśnione i sprężyste.

kartuski
Kot Kartuski – zdjęcie znalezione na stronie Koty.pl

Z racji często powtarzających się mieszanek tego kociaka z kotem brytyjskim niebieskim, barwa kociego włosa dopuszczalna jest w wszelkich odcieniach niebieskiego. Pupil Kartuski z pewnością może zostać dobrym pupilem dla niemal dowolnej osoby, oczywiście pod warunkiem iż lubi ona czworonogi i nie posiada ona na nie alergii. Kociak Kartuski z powodu własnego opanowanego sposobu bycia, wspaniale będą pasować do osób samotnych. Z pewnością umilą nużące dni samotności.

Zdaniem sporej liczby sympatyków a także właścicieli, czworonogi wymienionej rasy szczególnie intensywnie przyzwyczajają się do własnych opiekunów. Nie należy więc denerwować ich długimi wyjazdami oraz tęsknotą. Warto także mieć świadomość iż dzięki swojej gładkiej sierści, stając się właścicielem czworonoga tej rasy, nie jesteśmy przymuszeni do stałego sprzątania sierści z domowych sof oraz podłóg. Dla pielęgnacji sierści, musimy znaleźć kilkanaście minut na tydzień, aby uczesać jego futerko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *