Kot Azjatycki – charakterystyka

Mnóstwo osób w dzisiejszych czasach jest szczególnie przekonane do przetrzymywania kota niż psa. Z jakiego powodu się tak dzieje? Na pewno ze względu na brak wolnych chwil. Pies potrzebuje wczesnego budzenia się, zabierania go na przechadzki. Co istotne pies zostawiony samotnie w mieszkaniu będzie szczekać, skomlić bądź niszczyć mieszkanie. Koty jednak nieco lepiej walczą z samotnością.

azjatycki
Kot Azjatycki – zdjęcie znalezione na stronie Maxhathaway.com

Często po prostu ją przesypiają, załatwiając swoje potrzeby fizjologiczne w kuwecie. Znacznie lepiej jest zdecydować się na kota czystej krwi niż też niewiadomego pochodzenia. Możemy mieć w takiej sytuacji świadomość które cechy charakteru będzie on przejawiał lub co musimy mu, jako właściciele zorganizować. Odmiana zwierząt jest tak sporo, iż na pewno przeważająca liczba z nas wyszuka rasę odpowiednią dla siebie a także swojego sposobu życia. Z pośród wielu ras ma swoje miejsce również kot azjatycki.

Zwierzęta wspomnianej rasy rodzą się w swoistego rodzaju dwóch możliwościach, jeden nich to kot azjatycki długowłosy, następny zaś krótkowłosy. Pupile wymienionej rasy pochodzą z Anglii, która to jest bardzo znana z hodowli zwierząt, zwłaszcza kotów. Z reguły koty wspomnianej odmiany dobrze czuja się nie tylko jako zamieszkujący wsi jak i miast. Nie przepadają one za chodzeniem po parku, z tego powodu również nie jest konieczne jego posiadanie. Mimo powszechnym stereotypem, kot azjatycki, źle przeżywa długą samotność. Znacznie lepiej czuje się on mogąc wdraparać się na kolana własnemu właścicielowi znajdować się w samym środku uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *