Devon Rex – hodowla, porady

Zwierzaki wspomnianej rasy wywołują szczególnie sprzeczne odczucia w osobach które widzą je po raz pierwszy. Na myśl przywodzą gości z odległej galaktyki lub inne nieznane istoty. Pomimo wszystko jednak koty Devon rex mają również znaczne rzesze sympatyków, prawie zakochanych w tych pupilach. Pierwszy kociak o charakterystycznej sierści, został odkryty w Anglii. Jego niesamowite małżowiny uszne lub rodzaj sierści, wzbudziły zaciekawienie w wielu ludziach, z tego powodu także postanowiono łączyć go z innym kotem.

devon
Kot Devon Rex – zdjęcie znalezione na stronie Zoomia.pl

W efekcie pojedyncze z urodzonych z tego miotu maluchów, zdobyło futro falowana. Tak więc zaczął zdobywać własną popularność kot Devon rex. Zdaniem mnóstwa sympatyków, koty te dysponują ogromnymi ilościami energii. Umieją niemal calutki dzień szaleć oraz wariować nie okazując dużego zmęczenia. Pomimo własnej ruchliwości zwierzaki te mocno przyzwyczajają się do opiekuna a także chcą spędzać z nimi czas tak długo jak to tylko możliwe.

Koty tej rasy nie wymagają praktycznie żadnych pielęgnacji włosa, wystarczy je jedynie czesać raz na jakiś czas. Nie przeraźmy się również, kiedy nasz zwierzak w wieku paru miesięcy ma odrobinę różniącą się okrywę od osobników dorosłych. Bez nerwów! U kociaków Devon rex proces wyrastania sierści może ciągnąć się również do paru lat. Zwierzaki te, również dobrze sprawdzą się w mieszkaniach w bloku jak i domach jednorodzinnych. Ku zadowoleniu pań domu kociak tej rasy prawie wcale nie zrzuca sierści. Ważne jest jedynie aby myć kotu często uszy. Inaczej może dojść do groźnego w skutkach zapalenia.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/rasa-devon-rex-ciekawostki-cechy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *